środa, 16 listopada 2011

BGŻOptima - nowa jakość oszczędzania?

W dniu dzisiejszym wystartowała oszczędnościowa odnoga banku BGŻ. Bank Gospodarki Żywnościowej był do tej pory znany klientom z mniejszych miast i miejscowości, gdzie ich placówki są dosyć dobrze rozlokowane. Otwarcie się na mobilnego internetowego klienta jest z pewnością ciekawą strategią dla "niedawnego" debiutanta giełdowego. Co ciekawego pojawiło się w ofercie BGŻOptima?


Konto oszczędnościowe z możliwością podpięcia trzech dodatkowych kont celowych. Każde z nich oprocentowane na 4,60% w skali roku z kapitalizacją dzienną miesięczną, co plasuje nową ofertę w połowie rankingu kont oszczędnościowych. Warto zwrócić uwagę na taryfę prowizji i opłat, która jeszcze chyba nigdy w żadnym banku nie cieszyła naszego oka w takim stopniu :-) Ciekawym rozwiązaniem jest odejście od autoryzacji transakcji za pomocą kodów sms na rzecz Digipassa. No i oczywiście, zgodnie z trendem który wyznaczył Alior Bank, konto zakładamy całkowicie zdalnie, poprzez internet.

Jeśli chodzi o ofertę depozytową, to BGŻOptima promuje przede wszystkim lokatę jednodniową na 6,48 proc. netto (odpowiednik lokaty na 8 proc. brutto) z oprocentowaniem gwarantowanym do 30 kwietnia 2012 roku. W tym momencie, jest to jedna z najlepszych ofert na rynku i z pewnością warto ją rozważyć. Dodam tylko, że można założyć maksymalnie 8 takich lokat na jedną osobę z kwota progową 13 500 zł. Nie ma sensu zabawy w żadne optymalizacje, gdyż system przyjmuje kwoty zaokrąglone do pełnych złotych. Oprocentowanie pozostałych lokat, które tym razem nie powala na kolana, można obejrzeć tutaj.

Poza ofertą depozytową, warto poczekać na pełną ofertę funduszy inwestycyjnych (konkurencja dla SFI?) czy lokat strukturyzowanych. Ta ma ponoć pojawić się już niedługo... Nie zapomnijcie również zajrzeć do sekcji z Narzędziami i Poradami odnośnie inwestowania i oszczędzania własnych środków!

Ciekawy jestem waszych opinii na temat BGŻOptima? Jak sprawdza się Digipass? Czy jego aktualna oferta to tylko jednorazowy wyskok (podobnie jak sklep z lokatami Banku Pocztowego) czy też trwała i silna konkurencja wobec banków spod znaku Leszka Czarneckiego?

PS: Konto wraz z promocyjną lokatą możecie założyć tutaj.

6 komentarzy:

Unknown pisze...

Przede wszystkim bank dopiero zaczyna raczkować, samo wspominają, że będą dodawane kolejne elementy jak choćby konto maklerskie. Co do tego czy warto, patrząc za przykładem innych banków jak Alior, czy bardziej podobnego mBanku(też tylko onLine) niedługo zaczną dodawać opłaty :/

A jeśli zakładać konto tylko dla lokat anty belkowych to może od razu napisz coś o neoBanku?

Cheed pisze...

Nie pasuje mi neoBank od początku. Ciężko dotrzeć do sensownego Regulaminu, dużo ofert, a mało szczegółów. Z tego co pamiętam to trzeba się zobowiązać do przekazywania wynagrodzenia. Płaci się też za autoryzację transakcji SMS itp. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi ;)

Pozdr.

Unknown pisze...

Cheed wysoce prawdopodobne, dlatego proponuję artykuł na ten temat, nieco pogrzebać w internecie i zrobić swoje opracowanie, może być warto ze względu na bloga :)

Cheed pisze...

Być może w wolnej chwili coś skrobnę. Dzięki za inspirację :)

Pozdr.

Sebastian Cezary pisze...

Wracając zaś do Optimy, póki co zainteresuje się w styczniu, gdy skończy się oferta na start w IdeaBanku, później może pomyślę wręcz o przeniesieniu konta z mbanku, Digipass troszkę odstrasza (ewentualne koszta, brak wygody). Wiele będzie zależeć od ich konta maklerskiego, jeśli będzie wygodne, dobrze połączone z RORem, to przy tych lokatach może być to bardzo wygodne konto.

Anonimowy pisze...

Skuszę się i zobaczę jak to wygląda w praktyce. Dzięki za info!

Paweł

Podobne posty